Scandal uriaş în Superliga! S-a dezlănţuit la adresa arbitrajului. Meciul putea fi decis în prelungiri, după un penalty

Scandal uriaş în Superliga! S-a dezlănţuit la adresa arbitrajului. Meciul putea fi decis în prelungiri, după un penalty. Totul s-a întâmplat în primul meci din etapa a 17 dintre Hermannstadt şi Poli Iaşi.

Primul meci al etapei din Superliga şi primul scandal. Hermannstadt și Poli Iași au remizat, scor 0-0, în meciul care a deschis runda.

Scandal uriaş în Superliga!

Leo Grozavu, antrenorul oaspeţilor, era total nemulţumit de penalty-ul primit de gazde în prelungirile meciului. Petrișor Petrescu a ratat însă lovitura de la 11 metri. După remiza de la Sibiu cu Hermannstadt, Leo Grozavu s-a dezlănţuit.

”Un meci echilibrat. Prima repriză a Sibiului, în a doua am fost noi mai insistenți. Pe final puteam să scoatem mai mult. Un rezultat echitabil. Un teren greu, dar foarte bun. Două echipe care s-au luptat pentru victorie.

Acum am avut șansă. Dacă VAR-ul a decis să fie penalty, asta este. Nu sunt multe de spus. Jucătorii mă cunosc. Rezultatul final dă bucurie tututor. Ne dorim să câștigăm.

Un program greu. Dacă fac o paralelă cu turul de campionat, acum avem două puncte câștigate. Ăsta este fotbalul.

(n.r. despre o posibilă plecare a lui Luis Phelipe). Nu este treba mea, nu vreau să discut. Așa e în fotbal, unii vin, alții pleacă.

Deocamdată, Phelipe e cu noi. Eu cred că e cam devreme. E un jucător cu calități, dar are nevoie de multe lucruri în plus”, a spus Leo Grozavu, la finalul meciului cu Hermannstadt, în direct la Digi Sport.