Scandal uriaş în Superliga! Patronul care s-a dezlănţuit la adresa unui arbitru. L-a distrus imediat după meci

Scandal uriaş în Superliga! Patronul care s-a dezlănţuit la adresa unui arbitru. L-a distrus imediat după meci. Finanțatorul este de părere că arbitrajul a avut un rol împortant în meciurile pierdute de echipă.

FC Botoșani a terminat, la egalitate, 0-0 meciul din ultima etapă din sezonul regular, împotriva celor de la Farul.

Scandal uriaş în Superliga!

Valeriu Iftime este foarte revoltat la adresa arbitrajului din timpul meciului cu Farul și nu numai. Finanțatorul moldovenilor l-a atacat pe Horia Mladinovici. Consideră că arbitrajul este de vină pentru locul pe care îl ocupă echipa acum, la final de sezon.

„E rușinos. E dezarmant arbitrajul. Nu poți să fii tușier și să nu vezi două faulturi la 10 metri. Îl calcă pe Florescu, nu dă fault. Îl calcă pe Benzar, nu dă fault. Iese mingea afară zece centimetri și el nu vede. Stăm la VAR patru minute și el dă trei minute de prelungiri. Trebuie să fii pur și simplu nesimțit. Rușinos.

Noi nu am avut ocazii extraordinare dar am jucat bine. Farul a jucat la 0-0. Și Andone foarte fricos. Schimbi în minutul 90. Îl bagi pe Șeroni… Nu înțeleg, ăstia sunt în zece oameni și nu faci schimbări, un atacant în plus.

Îmi pare rău, sunt pur și simplu dezarmat de arbitraj. La Cluj ne-au făcut zob, la Steaua ne-au făcut zob, acasă cu Sepsi ne-au făcut zob. Nu poți să dai doar trei minute de prelungiri. Te lași dracului de tot, te duci în lumea ta. Îți mănânci banii, nervii, să ce?”, a spus Valeriu Iftime, potrivit btonline.ro.

La meciul FC Botoșani – Farul, Horia Mladinovici a fost arbitrul de centru, în timp ce Alexandru Cerei și Cosmin Vatamanu au fost asistenți. Camera VAR a fost a lui Horațiu Feșnic și Doru Lucaciu.