Scandal uriaş în Superliga! Eugen Neagoe s-a dezlănţuit după meciul cu Rapid: ‘A fost o ruşine’

Scandal uriaş în Superliga! Eugen Neagoe, antrenorul celor de la Universitatea Cluj, s-a dezlănţuit după meciul cu Rapid. A dat de pământ cu fluieraşii. Spune că arbitrajul video din Superliga este o ruşine.

Eugen Neagoe s-a dezlănţuit după Rapid – U Cluj 1-0. Recunoaşte că a fost penalty la henţul lui Ispas, dar dă de pământ cu oamenii în negru. Spune că VAR-ul este penibil şi că nu ar trebui să mai fie folosit.

Scandal uriaş în Superliga!

„Nu aş vrea să jignesc pe nimeni, dar este o ruşine ce se întâmplă. Poate oamenii au probleme. Eu când am avut probleme mi-am pus ochelari, dar ei nici la reluări nu văd bine. Etapa trecută, a fost penalty clar pentru noi şi au dormit totţi trei din cabina VAR. Este o ruşine tot ce s-a întâmplat din minutul 70. Se aruncau în careu să obţină un penalty. Nu au avuit niciun şit pe poartă din minutul 70.

Este ruşinos ce s-a întâmplat. VAR-ul vede bine când vrea, dar când nu vrea nu vede. Nimeni nu ia nicio ăsură. Să se supere Vassaras, dar să ia măsuri. Aici a fost VAR nestins, etapa trecută a fost VAR stins.

Ce să facem cu VAR-ul dacă la fiecare etapă sunt greşeli. Nu am văzut în niciun campionat să stăm 10 minute să analizăm o fază. Dăm telefon la FIFA şi UEFA să vedem dacă a fost sau nu penalty. Stăm şi nu facem nimic, totul va fi bine. O să vedem etapa viitoare dacă VAR-ul este stins sau nestins”, a tunat Eugen Neagoe, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Şi Alexandru Chipciu i-a călcat în picioare pe arbitri. Tot meciul cu Voluntari, în care U Cluj a fost privată de un penalty şi o eliminare în contul ilfovenilor a fost luat în colimator de mijlocaş. „Îşi bat joc de noi, este penibil. Vezi 300 de reluări şi spui că a crezut că s-a dus mingea în picior. Nu ne interesează. Dă-ne penalty. Dă-ne ce e al nostru. Măcar să minţi, nu spune aşa ceva. E lipsă de respect faţă de jucători. Îţi baţi joc de jucători, respectă-mă şi tu. După înfrângerea asta îmi venea să sparg vestiarul. Arbitrul ăla trebuie suspendat jumătate de an pentru greşeala făcută. Să simtă şi el că a greşit că prea îşi bat joc”, a spus Chipciu la finalul meicului cu Rapid.