Scandal uriaş în Superliga! Acuzaţii devastatoare imediat după meci: ‘Vor să îi scape pe Dinamo’ + L-a distrus pe arbitru

Scandal uriaş în Superliga! Acuzaţii devastatoare imediat după meci. Cei de la Politehnica Iaşi se revoltă după înfrângerea din prelungiri, scor 1-2, pe terenul Petrolului. Horia Mladinovici, dar şi cei din VAR au dormit la o fază clară de roşu.

Scandal imens după primul meci al etapei din Superliga. Poli Iaşi a pierdut pe terenul Petrolului, dar a acuzat dur arbitrul.

Scandal uriaş în Superliga!

Deşi trebuia să-l elimine pe Papp în minutul 21, fluieraşul i-a acordat doar galben. A fost o intrare criminală asupra lui Ispas. Mihai Bordeianu spune că Dinamo este echipa dorită să rămână în Superliga, iar Poli Iaşi se numără printre formaţiile sacrificate.

„Au fost situaţii pe care nici eu nu mi le explic. Nu m-am întâlnit cu aşa ceva. Pot să spun că nu m-am întâlnit cu chiar atâtea meciuri în care să primeşti gol în minutul 90, şi golul egalării, şi golul înfrângerii. Acum e şi o perioadă foarte greu de gestionat. Dar nu avem ce face, punem capul în pământ, mergem, ne pregătim, pentru că urmează meciul cu Rapid.

Sincer, nu aş vrea să comentez arbitrajul, sunt alţi oameni care analizeaza, să vorbească dumnealor. Eu am pus mâna pe Musi, umăr la umăr şi mi-a dat galben, sunt suspendat meciul viitor. Rusandu [arbitrul] dormea! Ce să-i fac? El era la trei metri şi zice: galben!

Oricum ştiu că toată lumea vrea să dea în Iaşi. Toţi vor pe Dinamo, toţi vor alte echipe [în Superligă], dar o să trecem şi peste asta. Toţi ne cred slabi, dar o să demonstrăm că nu e aşa. Eu aşa simt! E părerea mea, toată lumea e liberă să creadă ce vrea. Eu simt lucrul ăsta, că la fiecare meci se întâmplă câte ceva, aşa, subtil! Dar nu vreau să vorbesc mai mult pentru că se interpretează şi o să se spună că am avut 1-0, vii tu şi când pierzi vii şi vorbeşti de lucruri care sunt doar în capul tău”, a declarat Mihai Bordeianu.

Petrolul Ploieşti a învins vineri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Poli Iaşi, în primul meci al etapei a 26-lea. Oaspeţii au condus cu 1-0.