Scandal uriaş după Sepsi-FCSB! S-a dezlănţuit la adresa arbitrului: ‘I-a ajutat cu tragerile de timp’

Scandal uriaş după Sepsi-FCSB! S-a dezlănţuit la adresa arbitrului la finalul partidei. Unul dintre jucătorii gazdelor l-a făcut praf pe centralul Sebastian Colţescu. Adnan Aganovic l-a pus la pământ pe unul dintre cei mai buni fluieraşi din Superliga.

Jucătorul celor de la Sepsi a criticat tragerile de timp ale adversarilor și maniera de arbitraj a lui Sebastian Colțescu.

Scandal uriaş după Sepsi-FCSB!

FCSB s-a impus cu 2-1 în Covasna, dar Aganovic a fost cel mai nervos fotbalist de pe teren. După fluierul final a protestat vehement. A văzut un cartonaș galben din partea „centralului” Sebastian Colțescu. „Din păcate nu am luat nimic, meritam cel puțin un punct. Am produs fotbal, dar Târnovanu a făcut un meci excepțional, a fost omul meciului. Mereu face meciuri mari aici.

Arbitrul i-a ajutat cu tragerile de timp. Nu a dat niciun galben toată repriza secundă. Mi s-a părut un arbitraj la alibi, dar asta este. Au stat mai mult de 10 ori pe jos, el n-a dat niciun galben.

Trăgea Tamm de timp, el nu zicea nimic. Nu grăbea niciun jucător. Lui îi convenea să fie așa. Nu cred că s-a jucat 5 minute în repriza secundă.

Cred că am arătat și la Farul că suntem o echipă bună. Și azi ne-a lipsit un pic de șansă. Cred că suntem pe drumul bun, dar ne lipsește o victorie. Ne lipsesc punctele. O victorie ne va debloca. Noi suntem pregătiți de play-off”, a spus Aganovic la Orange Sport.

Totuşi, jucătorul gazdelor i-a şi lăudat pe cei de la FCSB. „Anul ăsta mi s-a părut că FCSB are față de campioană. Au rupt jocul, au dat dovadă de maturitate. Cred că pot câștiga”, a mai spus Adnan Aganovic, conform sursei citate.