Scandal uriaș după Rapid-FCSB! Un fost rapidist s-a dezlănţuit. A făcut praf, în direct, arbitrajul de județ al lui Horaţiu Feşnic.

Centralul a luat mai multe decizii aspru criticate mai ale din tabăra oamenilor lui Becali.

Scandal uriaș după Rapid-FCSB

Rapid a câștigat meciul cu FCSB, scor 1-0. Arbitrajul lui Horaţiu Feşnic a lăsat însă mult de dorit, iar centralul a fost făcut praf de mai mulți oameni din fotbal. Printre aceștia se numără și Dinu Gheorghe, fostul președinte al giuleștenilor, care l-a distrus pe Feșnic în direct la Prosport.

Prima decizie controversată a fost luată în minutul 4, când Răzvan Onea l-a lovit dur pe Florinel Coman. Toți au crezut că va vedea roșu, dar rapidistul a primit doar cartonaș galben. A urmat intrarea lui Dragoș Grigore la Compagno, în minutul 28, una la fel de dură. Din nou, arbitrul a acordat doar galben.

„Arbitraj tipic de găzdar, în a doua repriză nu au mai fost intrări dure. Găinării de arbitru. Aceste împerecheri cabină VAR – central nu sunt făcute pentru beneficiul fotbalului românesc. Nimeni nu știe cum sunt gândite delegările. Au pus arbitru FIFA, nu ai ce să le reproșezi celor de la CCA. Fac un meci bun și în zece îți vine să spargi televizorul. Arbitrajele sunt modeste, ca și nivelul fotbalului.

E clar că greșelile arbitrilor influențează în fiecare an cine ia titlul. Dacă Rapid rămânea în 10 oameni din prima repriză, era un cu totul alt joc”, a declarat Dinu Gheorghe la ProSport Special.