Scandal uriaș după Rapid-FCSB! Rivalii sar în apărarea vicecampioanei. Acuzaţii devastatoare la adresa arbitrajului.

Fiul lui Adrian Mititelu nu s-a abținut și a postat un mesaj dur.

Adrian Mititelu Jr, acuzații grave după Rapid – FCSB

Rapid a câștigat primul meci din play-off, după ce a învins-o pe marea rivală FCSB, scor 1-0. Meciul a fost însă umbrit de greșelile uriașe de arbitraj ale lui Mircea Feșnic.

Adrian Mititelu Jr a postat un mesaj pe contul de socializare. Acesta a făcut aluzie la mai multe meciuri din play-off-ul Ligii 1.

„Pentru cei care se plictisesc, vă recomand să urmăriți meciul dintre Rapid și Steaua. Veți asista la distrugerea fotbalului românesc prin manevrarea arbitrajului de către cei care conduc acest sport. Asta în caz că ați ratat meciul de ieri de la Botoșani”, a scris Mititelu pe Facebook.

Dinu Gheorghe a distrus arbitrajul după meciul din Giulești

Fostul președinte al Rapidului a făcut declarații dure pentru Prosport.

„Arbitraj tipic de găzdar, în a doua repriză nu au mai fost intrări dure. Găinării de arbitru. Aceste împerecheri cabină VAR – central nu sunt făcute pentru beneficiul fotbalului românesc. Nimeni nu știe cum sunt gândite delegările. Au pus arbitru FIFA, nu ai ce să le reproșezi celor de la CCA. Fac un meci bun și în zece îți vine să spargi televizorul. Arbitrajele sunt modeste, ca și nivelul fotbalului.

E clar că greșelile arbitrilor influențează în fiecare an cine ia titlul. Dacă Rapid rămânea în 10 oameni din prima repriză, era un cu totul alt joc”, a declarat Dinu Gheorghe la ProSport Special.