Scandal uriaș după meciul Alkmaar – West Ham United. Fanii olandezi s-au dezlănțuit, iar fotbaliștii au reacționat rapid/ Video

Scene incredibile după meciul din semifinalele Conference League dintre Alkmaar și West Ham United.

După fluierul final, jucătorii englezi au sărit la bătaie pentru a-și apăra familiile.

Scandal uriaș după meciul Alkmaar – West Ham United

West Ham United a câștigat cu scorul de 1-0, în Olanda, și s-a calificat în finala Conference League. După meci, fotbaliștii au început petrecerea pe teren, dar după doar câteva minute a început scandalul.

Suporterii olandezi au sărit gardurile și s-au îndreptat spre zona unde erau rudele londonezilor. Jucătorii au mers imediat la marginea terenului pentru a-și apăra apropiații, dar stewarzii au intervenit.

„Nu aveam nevoie de asta, ne-am îngrijorat pentru cei din familie”, a declarat Pablo Fornals.

În ultimul act al Conference League, West Ham United se va duela cu Fiorentina. Italienii i-au eliminat pe cei de la Basel, în urma unui gol marcat în finalul celor două reprize de prelungiri.