Scandal uriaş după eliminarea tricolorilor de la EURO 2024! Un fost atacant s-a dezlănţuit. L-a distrus pe arbitrul meciului cu Olanda

Ionel Ganea, fostul mare atacant al echipei naționale, a străbătut 2600 de km, doar pentru a fi alături de tricolorii lui Edi Iordănescu, la EURO 2024! A înregistrat ruta Făgăraș-Munchen, dus-întors, doar pentru a se afla în tribuna 1 la partida România-Olanda, din faza optimilor.

S-a reîntors în România imediat după ce s-a auzit fluierul de final al partidei. Deși sperau la o calificare în sferturile Campionatului European din Germania, băieții în galben nu au putut trece de faza optimilor. La scurt timp după eliminarea de la EURO 2024, fostul internațional a analizat cele mai recente performanțe ale naționalei noastre, care nu se mai calificase la un turneu final de 24 de ani.

Scandal uriaş după eliminarea tricolorilor de la EURO 2024!

„Experiență reușită. Ce să zic?! N-a fost un meci bun. Poate dacă nu luam acel prim gol, poate alta era soarta partide. Ne-a oprit din elanul ăla de la meciul cu Ucraina, dar nici forma n-a mai fost…

(Am avut vreun moment șanse în meci?) Altfel intrai cu 0-0 la pauză, era altceva. Olanda are jucători foarte buni, o să vedeți că va ajunge sus, poate chiar în finală”, a declarat Ionel Ganea, pentru gsp.ro.

Ganea a făcut o listă cu numele jucătorilor care și-au exploatat la maxim calitățile, în ultimul duel al României de la turneul final din Germania.

„Mi-au plăcut Niță și Stanciu. La ultimul meci n-au mai fost cum trebuie. Au mai fost bine Drăgușin și Rațiu. Trebuia abordat altfel meciul. Să fii jucat… O altă tactică. Mai mult curaj!”, a mai spus fostul mare atacant.