Scandal la FCSB după ratarea titlului! Căpitanul Darius Olaru s-a dezlănţuit. Cuvinte dure la finalul meciului

Scandal la FCSB după ratarea titlului! Căpitanul Darius Olaru s-a dezlănţuit. Cuvinte dure la finalul meciului în care Farul a câştigat şi a câştigat al doilea titlu din istoria clubului din Constanţa.

Darius Olaru nu s-a mai abţinut la finalul disputei de la Ovidiu. A lansat cuvinte dure la adresa propriilor colegi.

Căpitanul Darius Olaru s-a dezlănţuit

„Am început bine meciul. Am marcat două goluri, dar ne-am retras de la 0-0 nu la 2-0. Dacă aveam 2-0 la pauza era altceva. Am luat un gol copilăresc pe final de primă repriză şi asta a fost.

Nu știu dacă am pierdut astăzi campionatul, ci în timpul sezonului. Titlul nu s-a jucat astăzi. În fiecare an vorbim de maturitate pe final de sezon. Astăzi n-am arătat-o. Am primit 3 goluri pe greșeli personale. Nu poți câștiga în aceste condiții”, a declarat Darius Olaru la Prima Sport.

Despre înfrângerea de la Ovidiu a vorbit şi gafeurul Ştefan Târnovanu. Acesta i-a băgat în joc pe cei de la Faarul. A comis-o şi Farul a redus din diferenţă pe finalul primei reprize de la Ovidiu.

„Doare foarte rău, am început meciul bine și la 2-0 simțeam că putem face mai mult. Ce se întâmplă acum doare foarte rău. Dacă știam că vom pierde, preferam să pierdem de altă manieră, să fim conduși de la început la sfârșit. E trist”, a precizat Târnovanu, în direct la OrangeSport.

Întrebat dacă-și reproșează primul gol al gazdelor, care a readus-o pe Farul în joc, Târnovanu a răspuns clar. „Sigur, la fiecare gol pot să-mi reproșez ceva. Îmi cer scuze față de toată lumea dacă am greșit, dacă puteam face mai mult. Mergem înainte, anul ăsta nu ne-a dat nimeni șanse. Vom vedea la anul”, a mai spus portarul vicecampioanei.