Scandal după înfrângerea tricolorilor! Un fost mare stelist dă de pământ cu jucătorul lui Edi Iordănescu: ‘Am fost varză’

Un fost stelist s-a declarat foarte nemulțumit de rezultatul României de la meciul cu Belgia. Tricolorul lui Edi Iordănescu luat în vizor de Marcel Răducanu, după prestațiile din flancul stâng.

România nu a reușit să înscrie niciun gol la meciul cu Belgia, în schimb au luat 2. Cu toate acestea, echipa națională sta cel mai bine în grupă, iar tricolorii vor lupta până la capăt.

Scandal după înfrângerea tricolorilor! Dă de pământ cu jucătorul lui Edi Iordănescu

Se pare că, Marcel Răducanu a fost prezent pe stadionul din Koln, și nu s-a declarat deloc mulțumit de ce a văzut. Fostul stelist l-a atacat pe Nicușor Bancu.

„Am fost timorați. Pe partea lui Bancu, am fost varză în prima repriză, am avut mari probleme în flancul stâng în prima repriză”, a afirmat Răducanu, pentru digisport.ro.

Răducanu a observat clar dorința belgienilor de câștig, astfel că au arătat mult mai bine decât tricolorii lui Edi Iordănescu

„Dacă dădeam gol, poate meciul era altul… Am pierdut cu 2-0, dar am avut noroc. Dacă era 5-1, 6-1, nu se supăra nimeni. S-au jucat cu ocaziile. S-a văzut pe belgieni că au vrut neapărat să câștige jocul, erau mai buni”, a mai spus Răducanu, potrivit sursei citate.