S-au încins după meci! De ce s-au certat Lincar și Prepeliță, după FC Argeș-U. Cluj 3-1

FC Argeș a învins-o pe Universitatea Cluj cu 3-1, iar secvențele de după fluierul final au surprins un schimb de replici între antrenorii Andrei Prepeliță și Eric Lincar.

Prepeliță și Lincar nu și-au spus, evident, vorbe dulci, ci s-au contrat, antrenorul piteștenilor explicând ulterior ce s-a întâmplat.

„A fost un fault dur asupra lui Meza Colli. I-am spus lui Briceag că putea să fie fair-play și să dea mâna. Atât!”, a spus Prepeliță, al cărui gest l-a iritat pe Eric Lincar.

„Ok, înțeleg, ești euforic, dar trebuie să fii echilibrat. În prima repriză erau foarte liniștiti pe bancă. Eu n-am vorbit de Tofan, de nu știu care jucător de la ei. Hai să ne vedem de echipele noastre.

Apreciez pe toată lumea, dar hai să fim mai modești, mai echilibrați. Nu am înțeles, îl certa pe un jucător de-ai mei. Să nu ne mai uităm la alții, să ne vedem de echipele noastre!”, a răbufnit antrenorul Universității Cluj, la microfonul Digi Sport, în timpul flash-interviului.

„După o primă repriză în care ai 3-4 ocazii și nu dai gol, pățești asta. Intrăm în istorie! Avem corner, atacăm, și luăm roșu pe faza lor defensivă. Asta e ultima pe care am văzut-o în fotbal.

În partea secundă era clar, trebuia să ținem de rezultat. Luând gol în minutul 46, istoria meciului s-a cam terminat”, a mai spus Lincar, despre mecit.