S-a dezlănțuit în direct! Atac dur la adresa jucătorilor lui Elias Charalambous. Nu s-a mai abținut

S-a dezlănțuit în direct! Atac dur la adresa jucătorilor lui Elias Charalambous. Ilie Dumitrescu a dat cărțile pe față! Nu s-a mai abţinut după ultima reprezentaţie a vicecampioanei.

Ilie Dumitrescu i-a luat în colimator pe mai mulți dintre jucătorii ai lui Gigi Becali. L-a felicitat, în schimb, pe omul de afaceri pentru inspirația pe care a avut-o în alcătuirea echipei.

Ilie Dumitrescu, comentariu acid la adresa vicecampioanei!

În cea de-a șasea rundă a Superligii, FCSB a dat piept cu Poli Iași în partida desfășurată duminică seară, scor 2-1.

În prima repriză, echipa roș-albastră a avut un control evident asupra jocului, deși la pauză, vicecampioana a plecat la vestiar doar cu scorul de 1-0. Singurul gol din primul act a fost marcat de Ovidiu Popescu.

Ilie Dumitrescu a apreciat decizia lui Gigi Becali de a-l introduce în primul 11 pe Ovidiu Popescu în dauna lui Damjan Djokovic, conform digisport.ro.

În același context, Dumitrescu nu a trecut cu vederea prestațiile lui Andrea Compagno, Florinel Coman și Darius Olaru din prima repriză, toți ratând ocazii importante.

„Au fost situații importante de gol care nu au fost fructificate. Compagno a avut două, Coman, Olaru din preajma careului. Uite, inspirația lui Gigi să înceapă cu Ovidiu Popescu. Asta e!”, a spus Ilie Dumitrescu.

„Cea mai importantă era victoria”

Elias Charalambous este fericit că echipa a revenit pe primul loc  în clasamentul Superligii.

„Vom încerca să ne mai îmbunătățim, mai avem de lucrat. Sunt fericit că terminăm meciul pe primul loc în campionat. Suntem fericiți că avem marcatori diferiți, este foarte important, sunt foarte fericit pentru asta. Cea mai importantă era victoria.

Avem timp să ne relaxăm acum, a fost o săptămână grea. Acum avem oportunitatea să ne mai odihnim puțin. Am avut meciuri europene, în campionat, trebuie să rotim jucătorii.

Djokovic a început pe bancă, de exemplu, avea nevoie să fie odihnit. În final, vreau să le mulțumesc suporterilor pentru că au fost din nou aături de noi”, a declarat Charalambous.