S-a aflat adevărul despre Ștefan Târnovanu! Ce probleme are portarul campioanei. Dezvăluiri de ultimă oră, înaintea meciului

S-a aflat adevărul despre portarul campioanei, Ștefan Târnovanu! Un fost mare fotbalist consideră că goalkeeperul de la FCSB are o anumită teamă în poartă. Au fost făcute dezvăluiri de ultimă oră, chiar înaintea meciului din Europa League.

Helmut Dukadam, fostul mare portar, i-a criticat greșeala lui Ștefan Târnovanu. Goalkeeperul din poarta FCSB-ului, a greșit la ultima fază a meciului contra celor de la Petrolul, scor 1-1. Acest rezultat a dus la pierderea a două puncte importante.

S-a aflat adevărul despre Ștefan Târnovanu!

Helmut Duckadam, fostul mare portar, l-a criticat pe Târnovanu după remiza dintre FCSB și Petrolul Ploiești, scor 1-1, din etapa a 10-a a Superligii.

„Eroul de la Sevilla” a explicat că doar teama lui Târnovanu de a ieși din poartă la fazele fixe l-a făcut să greșească decisiv în ultimele minute ale partidei.

În minutele de prelungire, portarul roș-albaștrilor, a încercat să respingă o centrare din careu. Mingea a deviat direct pe capul lui Alexandru Tudorie, care a egalat pentru Petrolul.

„Am impresia că are o teamă la ieșirile din poartă. El pierde mult timp până se hotărăște să iasă din poartă. Frica îl ține pe loc și până prinde curaj, deja e târziu”, a declarat Helmut Duckadam, conform digisport.ro.

Această greșeală a costat-o pe FCSB două puncte prețioase. Formația roș-albastră a ajuns astfel la 10 puncte în clasament și ocupă locul 10.