S-a aflat adevărul despre Ianis Hagi! Ce probleme are tricolorul. Dezvăluiri înaintea meciului cu Belgia

S-a aflat adevărul despre Ianis Hagi! Ce probleme are tricolorul. Dezvăluiri înaintea meciului cu Belgia. Un fost jucător al naţionalei a vorbit despre tricolorul care poartă numărul 10 la EURO 2024.

Ianis Hagi a fost dat de gol de către Bănel Nicoliţă. Fosta vedetă de la FCSB a avut o remarcă la adresa fiului lui Gică Hagi.

S-a aflat adevărul despre Ianis Hagi!

Bănel Nicoliţă a vorbit de drama prin care trece Ianis Hagi. Spune că tricolorul este afectat că nu poate să facă mai multe pentru echipa naţională. Totuşi, Bănel e convins că fiul lui Gică Hagi îşi va reveni. „Îl roade. Dar va veni cum spune și el într-o zi momentul în care va demonstra. Eu, unul, sunt sigur că va demonstra că merită să joace la echipa națională. Ceva în suflet sigur are.

Pentru că sunt foarte mulți oameni în jurul echipei naționale a României care consideră că Ianis Hagi n-ar merita să joace. Unii poate au dreptate, dar alții cred că nu au dreptate.

Hagi ori de câte ori a venit la echipa națională a pus suflet și a demonstrat având și rezultate. A marcat goluri la echipa națională. Are o mâhnire și și-o spune la fiecare interviu. Pentru că îl urmăresc. ‘Va veni timpul și timpul meu să-i fac pe toți fericiți”, a declarat Bănel Nicoliță, conform fanatik.ro.

Ianis Hagi a început ca rezervă meciul cu Ucraina, câştigat de tricolori cu 3-0. A fost introdus pe teren în minutul 62 al meciului, în locul lui Dennis Man. În minutele în care a jucat nu s-a remarcat cu nimic.

Tricolorul a avut parte de un sezon slab la Alaves, echipă unde a fost împrumutat de la Rangers. Nici scoţienii nu îl mai vor. Speră să îl vândă cât mai repede în această vară.