Rivaldinho, în culmea fericirii după ce le-a adus cele trei puncte oltenilor: ‘Asta îmi place să fac’

CSU Craiova a câștigat, scor 2-1, meciul cu Petrolul cu un gol marcat în prelungiri de Rivaldinho. Brazilianul a subliniat că a trecut prim momente dificile în ultima lună din cauza unei accidentări.

CSU Craiova a ajuns la 21 de puncte acumulate în 13 meciuri și este pe locul cinci în Liga 1.

”Senzația e foarte plăcută. Am lucrat mult pentru acest moment. Ultima lună a fost foarte grea, cu accidentarea, dar m-am antrenat bine și sunt fericit că am putut ajuta echipa cu un gol.

Știm că toate echipele vor să ne bată, că suntem una dintre cele mai bune echipe. Echipele adverse se apără, e foarte greu când adversarul stă cu 10 jucători în spate. A doua repriză cred că a fost mai bună, am atacat spațiile.

Eu sunt atacant, asta îmi place să fac, demarcarea asta. Mister ne cere foarte mult să atacăm prima bară. Pasa lui Ante a fost foarte bună.

Eu simt presiune la fiecare meci, la fiecare antrenament, vreau să devin cel mai bun, am mentalitatea asta de acasă”, a spus Rivaldinho.