Reuşită importantă pentru Adrian Mutu! Ce au făcut cei de la Rapid. S-a terminat amicalul contra ungurilor + Ce a făcut noua vedetă a giuleştenilor

Reuşită importantă pentru Adrian Mutu! S-a aflat ce au făcut cei de la Rapid. S-a terminat amicalul contra ungurilor. Mai mult, giuleştenii l-au văzut la joc şi pe noul lor jucător, Cătălin Cîrjan.

Adrian Mutu a obținut o victorie cu 1-0 în amicalul celor de la Rapid cu ETO Gyor, echipa maghiară din divizia B. Golul care le-a adus victoria giuleștenilor a fost marcat de Marko Dugandzic, în minutul 30, din assist-ul lui Cătălin Cîrjan.

Reuşită importantă pentru Adrian Mutu!

Primul amical jucat de Rapid în Slovacia, cu DAC Dunajska Streda, s-a încheiat 1-1. Adrian Mutu nu se lasă mai prejos și face tot felul de experimente cu formația. I-a testat în teren pe Săpunaru, Albu și Dugandzic, dar nu au scăpat nici noi veniții Iulian Cristea, Oaidă, Braun și Cătălin Cîrjan.

Antrenorul rapidiștilor impune respect când vine vorba de tactică și pregătire. În partida cu ETO Gyor, Adrian a pus în practică sistemul 3-5-2 Și l-a folosit pe Christopher Brown pe flancul stâng, de această dată, lucru care nu a provocat probleme în teren.

Antrenorul celor de la Rapid a făcut schimbări la nivel general în repriza a doua. Jocul a fost la fel de dinamic și sigur. Ba chiar mai mult, în repriza secundă, rapidiștii au fost mai periculoşi.

După amicalul de astăzi cu ETO Gyor, rapidiștii vor mai avea două meciuri de pregătire în Slovacia. Pe 3 iulie cu FK Rača Bratislava (Liga 2 Slovacia) și pe 5 iulie cu Slovan Bratislava, campioana Slovaciei.