Reacția incredibilă a lui Ousmane Dembele, când a aflat de înfrângerea Germaniei/ Video

Ousmane Dembele, starul naționalei Franței, a aflat în timpul unei conferințe de presă despre înfrângerea Germaniei în fața Japoniei.

Fiind imediat după antrenament, Dembele nu știa scorul, iar reacția sa face toți banii.

A avut un șoc

Ousmane Dembele a fost întrebat de jurnaliști dacă a văzut rezultatele din celelalte partide de la Campionatul Mondial.

Francezul a spus că nu a reușit, iar când jurnaliștii l-au anunțat că Germania a pierdut în fața Japoniei acesta a avut un moment de blocaj.

Pe fața lui Dembele se citea șocul și mirarea când a auzit rezultatul din partida Germaniei, una dintre favoritele la câștigarea trofeului.

Franța a început foarte bine acest Campionat Mondial și a învins Australia cu scorul de 4-1.

Ousmane Dembele a fost titular și a făcut senzație în partea dreaptă a atacului Franței fiind printre cei mai buni oameni ai lui Deschamps.

Germania, surpriză uriașă la Mondial

Echipa naţională a Japoniei a produs o surpriză miercuri, în grupa E de la Cupa Mondială, după ce a învins cu 2-1 una din favoritele la titlu, Germania.

Niponii au întors rezultatul după ce au fost conduşi cu 1-0.

În minutul 31 germanul Raum a primit un penalti după ce a fost faultat în careu de portarul nipon Gonda.

Gundogan a transformat şi Germania a condus cu 1-0 la pauză.

În minutul 45+4 lui Havertz i s-a anulat un gol după intervenţia arbitrului din camera VAR. Germanii au atacat şi în repriza secundă, au avut o bară, prin Gundogan, în minutul 60, dar golul l-au marcat asiaticii, prin Ritsu Doan, în minutul 75.

Egalitate, dar niponii nu s-au mulţumit doar cu atât şi au înscris golul victoriei în minutul 84, prin Asano.

Pentru Germania urmează meciul cu Spania, iar nemții sunt obligați să câștige, altfel vor părăsi Mondialul încă din faza grupelor.