Răzvan Onea are tupeu! Ce a putut să spună după victoria incredibilă cu FCU Craiova: ”Am avut 10 minute proaste” + Mesaj pentru Horaţiu Moldovan

Răzvan Onea are tupeu! Ce a putut să spună după victoria incredibilă cu FCU Craiova, de pe teren propriu. Giuleștenii au revenit pe ultima sută de metri. Mesaj sincer la adresa unui coechipier.

Răzvan Onea, mesaj războinic după victoria cu FCU Craiova! Bucurie fără limite pentru elevii lui Cristiano Bergodi.

Răzvan Onea are tupeu!

FCU Craiova nu a avut sorți de izbândă, vineri seară, pe arena din Giulești!

Rapid începe anul cu victorie, 4-3 cu oltenii lui Giovanni Constantino, după ce a fost condusă de FCU cu 1-3!

Marcatorul celui de-al treilea gol al giuleștenilor, Răzvan Onea, a făcut un rezumat al duelului. Fundașul dreapta a vorbit despre momentul cheie al partidei.

”Cu ajutorul suporterilor ne-am impus. Momentul cheie a fost acel penalty. Aveam mare nevoie de această victorie.

Au fost 10 minute proaste din prima repriză, însă mă bucur că am dat dovadă de caractere puternice. Sperăm să o ținem pe aceeași linie, să câștigăm cu Dinamo!”, a spus Onea, conform DigiSport.

”Este cel mai bun portar din România!”

Fundașul a vorbit și despre inevitabila despărțire de coechipierul său, Horațiu Moldovan, portar care tocmai a făcut saltul în La Liga.

Jucătorul a materializat colaborarea cu Atletico Madrid.

”Ne bucurăm pentru el, este o echipă imensă. Îmi doresc să fie sănătos, să-l vedem la națională. La cum îl cunosc va face tot posibilul să ajungă acolo. Este cel mai bun portar din România!”, a încheiat jucătorul.

În cadrul etapei #23, Rapid se va duela cu Dinamo, pe data de 27 ianuarie, de la ora 20.00, pe Stadionul Arcul de Triumf!