Răzvan Lucescu şi-a ieşit din minţi! Ce a putut să spună antrenorul lui PAOK Salonic. Grecii au comis-o din nou în Europa League + Gest la adresa fanilor

Răzvan Lucescu şi-a ieşit din minţi! Ce a putut să spună antrenorul lui PAOK Salonic. Grecii au comis-o din nou în Europa League. După înfrângerea cu FCSB, echipa fostului selecţioner a făcut un nou pas fals pe teren propriu.

Echipa lui Răzvan Lucescu a fost condusă de către Plzen, scor 0-2, dar a reuşit să revină şi să scoată un punct.

Răzvan Lucescu şi-a ieşit din minţi!

La finalul meciului, Răzvan Lucescu era foarte nervos. I-a salutat pe fani, dar şi-a taxat propria echipă pentru jocul prestat. A transmis că elevii săi au avut o prestație slabă în prima repriză a partidei și cehii au avut ocazia de a se distanța pe tabelă.

Fostul selecţioner a dezvăluit şi ce le-a spus jucătorilor în vestiar. ”Una dintre cele mai slabe reprize pe care mi le amintesc în ultimul an (n.r. prima repriză), fără încredere și tensiune. Le-am dat ocazia să pună presiune pe noi, să marcheze două goluri ușoare care le-au dat și mai multă încredere. La pauză am spus ′Ce facem băieți? Meciul este pierdut. Să reacționăm, acum nu mai avem nimic de pierdut′.

Așa că, încet-încet, ne-am construit încrederea, lucrurile au început să meargă în direcția noastră. În cele din urmă am arătat reacția de care aveam nevoie pentru a obține remiza în final.

Poate că ratarea calificării în Liga Campionilor ne-a blocat mințile în Europa. Acum este șansa de a debloca acest efect. Punctul de astăzi (n.r. joi, 24 octombrie) este un început în Europa, trebuie să ne îndreptăm imediat atenția spre campionat”, a spus Răzvan Lucescu, conform metrosport.gr.

De asemenea, în cadrul interviului, Răzvan Lucescu a făcut un gest prin care le-a mulțumit fanilor care l-au aclamat înainte de începutul partidei cu Plzen.