Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit! Şi-a făcut praf jucătorii la finalul meciului. PAOK Salonic n-a avut nicio şansă în Europa League. A fost învinsă, fără drept de apel, de Galatasaray, scor 1-3.

Răzvan Lucescu era un pachet de nervi la finalul meciului. Şi-a criticat la scenă deschisă jucătorii. Este extrem de nemulţumit de startul fals din Europa League.

Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit!

Răzvan Lucescu spera la un rezultat mare pe terenul Galatei. A sfârşit învins, pe mai multe greşeli ale propriei echipe. Galatasaray a profitat de erorile celor de la PAOK Salonic şi a învins, fără probleme, scor 3-1.

La finalul partidei, tehnicianul român nu a ezitat să-și critice jucătorii, conform sport24.gr.„Plec cu regretul că puteam obține un rezultat bun. Galatasaray este echipă foarte puternică, a jucat în fața propriilor suporteri.

Cred că în meciuri cu așa intensitate și nivel trebuie să transformi ocaziile în goluri. Am avut șansa noastră să marcăm, prin Konstantelias, la 0-0. În prima repriză am fi putut gestiona mai bine mingea și emoțiile jocului, dar am făcut greșeli sub presiune. Știm fanii Galatei.

Având în vedere cum am luat primul și al treilea gol, pe greșeli naive, cred că puteam obține un rezultat bun.

Jucătorii lor înscriu multe goluri din interiorul careului. Au fotbaliști de calitate, care fac bine fazele fixe. Noi nu am avut avantajul lor.

Repriza a doua a fost diferită, am jucat mai bine la 1-1. Galata a avut mai multă încredere, este o echipă bună. Puteam obține un rezultat mai bun chiar și în aceste condiții”, a transmis tehnicianul român, conform sursei citate.

Pentru PAOK Salonic urmează meciul contra celor de la FCSB. Disputa va avea loc în Grecia.