Răzvan Lucescu rupe tăcerea! Anunţ clar al antrenorului român. Ce a spus după ce a revenit pe primul loc în Grecia

Răzvan Lucescu rupe tăcerea! Anunţ clar al antrenorului român după ce a revenit pe primul loc în Grecia. Tehnicianul are parte de un sezon foarte bun, pe banca celor de la PAOK Salonic.

PAOK Salonic a învins-o pe Giannina, scor 4-0, în etapa a 18-a din campionatul de fotbal al Greciei. A adunat 41 de puncte, la egalitate cu Panathinaikos, însă cu un golaveraj mai bun.

Răzvan Lucescu rupe tăcerea

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a revenit în fruntea clasamentului în Grecia, după ce a zdrobit-o pe Giannina, scor 4-0.

Antrenorul român a declarat la conferința de presă de după meci că, diferența de scor ar fi putut să fie mult mai mare.

”Am început încet, am vrut să jucăm mingea mai repede, să schimbăm partea, să nu dăm timp adversarului. Am început mult mai bine în repriza secundă. Am avut circulație bună și jocuri de pase, niciun jucător nu a ținut mingea prea mult timp, asa că, i-am obligat să greșească. Am fi putut marca mult mai multe goluri. Dar în primele zece minute de meci ne-am pierdut concentrarea, am pierdut niște mingi de care ar fi putut profita adversarul.

Jucăm 11 împotriva 11. Uneori le cerem jucătorilor să fie perfecți, asta e imposibil. Trebuie să te încălzești într-un joc, să vezi adversarul. Ar fi prea mult să ceri mai mult de patru goluri cu 5-6 ocazii mari”, a spus Răzvan Lucescu, potrivit sport24.gr.

PAOK Salonic  are 41 de puncte, și este la egalitate cu Panathinaikos, însă cu un golaveraj mai bun.