Răzvan Lucescu nu s-a abținut. Ce a spus antrenorul român după ce PAOK a obținut o victorie categorică / Video

Răzvan Lucescu nu s-a abținut. Antrenorul român a dezvăluit care este secretul succesului după ce echipa sa a obținut o victorie categorică și este la un pas de calificarea în semifinalele Cupei Greciei.

PAOK Salonic a trecut de Panserraikos, scor 4-0, în meciul tur din sferturile Cupei Greciei.

Răzvan Lucescu nu s-a abținut

PAOK Salonic a defilat în meciul tur cu Panserraikos din sferturile Cupei Greciei. La pauză, echipa românului conducea cu 2-0, după golurile marcate de Nasberg și Sastre. Marcos Antonio a înscris pentru 3-0, iar scorul final a fost stabilit de Zivkovic.

”Cred că, în general, abordarea noastră a fost bună. Sunt echipe care încearcă să joace mai bine și au abordarea corectă. Panserraikos a avut două șanse mari, am dat dovadă de responsabilitate cu sau fără minge. Am creat șanse împotriva unei echipe organizate care are un lot bun.

Cred că lucrurile au devenit mai ușoare pentru noi când am reușit să înscriem cele două goluri. Nu le-am putut spune nimic jucătorilor noștri cu acel scor, m-a interesat ca jucătorii să fie responsabili și să acopere spațiile”, a spus Răzvan Lucescu la finalul meciului.

Returul se joacă pe terenul lui PAOK pe 23 ianuarie, de la ora 17:00.

PAOK are în palmares opt Cupe ale Greciei, ultima câștigată în 2021. Răzvan Lucescu a cucerit de două ori trofeul. În ultimele două sezoane a fost învins în finală.