Răzvan Lucescu, în criză! Rezultat ruşinos pentru PAOK Salonic. Campioana din Grecia a încasat-o grav

Răzvan Lucescu, în criză! Rezultat ruşinos pentru PAOK Salonic. Campioana din Grecia a încasat-o grav în campionat, într-un meci cu una dintre formaţiile slabe din întrecerea internă.

Continuă criza pentru echipa pregătită de către Marius Şumudică. a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Heraklion.

Răzvan Lucescu, în criză!

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Heraklion. A fost un meci din etapa a 9-a din campionatul Greciei.

PAOK a început bine meciul de acasă cu OFI. A deschis scorul în minutul 35, prin Despodov. În startul reprizei secunde, gazdele au fost aproape de 2-0, dar golul lui Tissoudali a fost anulat de VAR. Oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Fountas. Apoi, în minutul 79 Salcedo a marcat golul victoriei pentru OFI.

În clasament, PAOK Salonic a pierdut fotoliul de lider, cedându-l lui Aris Salonic, care a făcut 1-1 la Atena, cu Panathinaikos. Elevii lui Lucescu junior au 17 puncte, în timp ce OFI a ajuns la 14 puncte, pe locul 6.