Răzvan Lucescu a dat lovitura! Dezvăluirea nopţii despre fostul selecţioner. Ce au făcut cei de la PAOK Salonic

Răzvan Lucescu a dat lovitura! Dezvăluirea nopţii despre fostul selecţioner. S-a aflat ce au făcut cei de la PAOK Salonic în ultima etapă de campionat. A fost o victorie importantă pentru fosta campioană.

Echipa pregătită de către Răzvan Lucescu s-a impus cu 2-0 pe propriul teren şi a urcat pe primul loc.

Răzvan Lucescu a dat lovitura!

PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică seară, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Panetolikos. A fost un meci din etapa a doua din campionatul Greciei.

PAOK nu a reuşit să înscrie în prima repriză a partidei de acasă, cu Panetolikos. Apoi, elevii fostului selecţioner al României au deschis scorul la începutul părţii secunde. Joan Sastre a înscris în minutul 51, din pasa lui Despodov. Apoi, al doilea gol al gazdelor a venit în minutul 72, de la Tarik Tissoudali. PAOK s-a impus cu 2-0 şi conduce în Super League cu 6 puncte.

Campioana din sezonul trecut din Grecia a ratat primul obiectiv al sezonului. A fost eliminată încă din turul 3 preliminar al Champions League. Este însă ca şi calificată în grupele Europa League. Asta după ce s-a impus la scor acasă, 4-0 cu Shamrock Rovers. Returul va fi o simplă formalitate pentru echipa lui Lucescu.