Răzvan Lucescu a dat cărţile pe faţă! Ce l-a enervat pe fostul selecţioner. PAOK Salonic a comis-o în campionat

Răzvan Lucescu a dat cărţile pe faţă! Ce l-a enervat pe fostul selecţioner. PAOK Salonic a comis-o în campionat. A reuşit doar un egal pe teren propriu, scor 0-0, cu marea rivală. A întrerup seria de victorii pe linie de până acum.

Primul semieşec în campionat pentru Răzvan Lucescu. PAOK Salonic a reuşit doar un egal fără goluri contra celor Panathinaikos.

Răzvan Lucescu a dat cărţile pe faţă!

Răzvan Lucescu a fost nemulţumit de prestaţia echipei sale din repriza secundă. Acest egal o duce pe PAOK Salonic pe locul 2, cu 10 puncte. Formaţia fostului selecţioner a fost depăşită doar de liderul Olympiacos, la golaveraj. Lucescu a susţinut că are un singur regret după duelul cu Panathinaikos. Este vorba despre lipsa de atenţie din faţa porţii.

„Am jucat împotriva unei echipe grele, cu multă calitate. E una dintre cele mai bune echipe din ţară. Regret că nu am câştigat cele trei puncte, mai ales că am avut atâtea ocazii. Trebuie să profiţi de ele împotriva unui asemenea adversar.

Am dominat prima repriză, am presat, le-am făcut viaţa grea, am închis spaţiile. În repriza a doua, intensitatea nu a mai fost aceaaşi. Sunt fericit cu evoluţia avută, dar şi supărat pentru că nu am reuşit să câştigăm acest meci”, a spus Lucescu, conform gazzetta.gr.

Echipa fostului selecţioner este angrenată şi în grupa de Europa League. Asta după ce a ratat accesul în Champions League. PAOK Salonic se va duela cu campioana din Superliga, FCSB. Disputa va avea loc la Salonic.