Răsturnare de situaţie în ultimul meci al etapei din Superliga! S-a terminat FCU Craiova-FC Voluntari. Luptă strânsă pentru play-off

Răsturnare de situaţie în ultimul meci al etapei din Superliga! S-a terminat FCU Craiova-FC Voluntari. Luptă strânsă pentru play-off. În ciuda faptului că, momentan, a pierdut la masa verde cu Sepsi, trupa lui Nicolo Napoli încă mai speră.

FCU Craiova a suferit în prima repriză a duelului cu Voluntari. A revenit însă în partea secundă şi a reuşit o nouă victorie spectaculoasă.

Răsturnare de situaţie în ultimul meci al etapei din Superliga!

FC Voluntari a început în nota obişnuită meciul. S-a apărat cu toată echipa şi a lovit pe contraatac. Damaşcan a marcat în minutul 24. Nicolo Napoli şi-a trezit echipa la pauză şi Ştiinţa a reuşit remontada.

Deşi nu a beneficiat de un penalty clar pe final de primă repriză, după faultul asupra lui Duarte, FCU Craiova s-a urcat peste adversar. Mai întâi, a marcat Bahassa. S-a făcut 2-1 imediat. Nemec, care trebuia eliminat după un faul grosolan la Mascarenhas şi-a marcat un autogol.

S-a terminat FCU Craiova-FC Voluntari 2-1 şi trupa lui Nicolo Napoli e pe locul 7. Are 33 de puncte, cu 5 sub Sepsi, care e pe loc de play-off. De partea cealaltă, Voluntari e aproape de locurile de baraj.

FCU Craiova – FC Voluntari, echipele de start

FCU Craiova: Gurău – Negru, Duarte, Henriques, Mascarenhas – Albu, Achim – Baeten, Bauza, Bahassa – Chițu
Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, Zanfir, Van Durmen, Ganea, Blîdar. Sidibe, Piccolomo, Blănuță
Antrenor: Nicolo Napoli

FC Voluntari: Popa – Ricardinho, Matricardi, Armaș – M. Lopes, Răduț, Tavares, Rață, Aliji – Nemec, Damașcan
Rezerve: Fernandez, Andreș, Paz, Al. Vlad, Costin, Voican, D. Florea, Merloi, Dumiter
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Complex Sportiv Craiova”
Arbitru: Marcel Bîrsan // Asistenți: Mihai Marica, Andrei Constantinescu