Rareș Ilie a debutat pentru Nice. Românul a intrat pe teren în minutul 64

OGC Nice a jucat duminică în runda inaugurală din campionatul Franței în deplasare cu Toulouse FC.

Rareș Ilie a început meciul ca rezervă, dar antrenorul i-a dat ocazia să debuteze în Ligue 1. Românul a fost introdus în minutul 64. În minutul 77 a intrat pe gazon și Aaron Ramsey, transferat și el în această vară de Nice.

Ilie s-a făcut remarcat de la primul meci. A avut o intervenție bună în prelungiri. A fost pe punctul de a marca în minutul 94.

Toulouse – Nice s-a terminat 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Dallinga, iar scorul final l-a stabilit Ramsey, în minutul 79.

Echipe de start

Toulouse: Dupe – Desler, Rouault, Nicolaisen, Sylla – Van den Boomen, Spierings, Chiaibi- N’Goumou, Dallinga, Ratao
Rezerve: Haug, Diarra, Costa, Keben, Genreau, Dejaegere, Healye, Onaiwu, Aboukhlal
Antrenor: Philippe Montanier

Nice: Bulka – Lotomba, Todibo, Dante, Bard – Thuram, Rosario, Beka Beka – Steng, Delort, Gouiri
Rezerve: Schimeichel, Mendy. Viti, Lemina, Ramsey, Claude-Maurice, R.Ilie, Brahimi
Antrenor: Lucien Favre