Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat la Piteşti! S-a terminat disputa din Trivale. Rezultat bun pentru rivale

Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat la Piteşti! S-a terminat disputa din Trivale. Rezultat bun pentru rivale. Giuleştenii s-au încurcat în faţa trupei lui Marius Croitoru. După o primă repriză foarte bună, rapidiştii au fost de nerecunoscut după pauză.

Trupa lui Adrian Mutu a scăpat de înfrângere chiar în prelungiri. Echipa lui Marius Croitoru a jucat mai bine în partea secundă.

Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat la Piteşti!

Formaţia lui Adrian Mutu a început meciul de la 1-0. Pănoiu a marcat încă din minutul 2 după ce a beneficiat de o gafă de amator a portarului Greab. Aşa a fost scorul şi la pauză. De la cabine au ieşit însă alte echipe.

Argeşul lui Marius Croitoru a jucat mult mai bine. A reuşit egalarea după o oră de joc prin Şerban. Putea să câştige în prelungiri, dar reluarea lui Alceus a fost scoasă miraculos de Horaţiu Moldovan. S-a terminat FC Argeş – Rapid 1-1 şi giuleştenii pierd urma primelor două clasate, CFR Cluj şi Farul. De partea cealaltă, Argeşul scoate un punct important în lupta pentru evitarea retrogradării.

FC Argeș – Rapid, echipele de start

FC Argeș: Greab – Tofan, M. Constantin, Cestor, Jakolis – Meza Colli, Njike – Ișfan, I. Șerban, Calcan – Garita
Rezerve: Micle – Vianna, Raynov, Alceus, Donisa, Bertrand, Pîrvu, Celestine, A. Stoica
Antrenor: Marius Croitoru

Rapid: H. Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, D. Grigore, Onea – Kait, Crepulja, Emmers – Pănoiu, Dugandzic, Vojtus
Rezerve: Drăghia – Cr. Ignat, P. Iacob, A. Ciobanu, Crivac, D. Iordache, Despa, Sefer, R. Bădescu
Antrenor: Adrian Mutu

Stadion: Complex Sportiv „Nicolae Dobrin”, Pitești
Arbitru: Radu Petrescu / Asistenți: Mircea Grigoriu și Imre-Laslo Bucsi