Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat în Giuleşti! Botoşaniul a reuşit surpriza. Final de meci pe muchie de cuţit

Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat în Giuleşti! Botoşaniul a reuşit surpriza. A fost un meci cu final de meci pe muchie de cuţit. Giuleştenii au pierdut două puncte mari în disputa pentru play-off.

Rapidul lui Adrian Mutu spera să se revanşeze în faţa propriilor suporteri după înfrângerea ruşinoasă cu Chindia.

Rapidul lui Adrian Mutu a deraiat în Giuleşti!

Rapid a ajuns însă la două meciuri consecutive fără victorie. Nici fosta glorie, Viorel Moldovan, care a dat lovitura de start în Giuleşti, nu le-a purtat noroc. Botoşaniul lui Mihai Teja a deschis scorul în minutul 36.

Băieţii lui Adrian Mutu au salvat meciul pe final. Junior Morais a egalat în minutul 83, după un şut deviat de către Dican.

Rapid – FC Botoşani 1-1 şi giuleştenii sunt pe locul 2, cu 25 de puncte, în timp ce oaspeţii pe poziţia a 13-a în Superliga, cu 14 puncte, dar cu un meci mai puţin disputat.

Rapid – FC Botoșani, echipe de start:

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Emmers, Crepulja, Papeau – Sefer, Dugandzic, Costache
Rezerve: Drăghia – Belu-Iordache, Ignat, Fl. Ștefan, Al. Albu, A. Ciobanu, Pănoiu, Al. Ioniță II, Luckassen
Antrenor: Adrian Mutu

FC Botoșani: E. Pap – Patache, Boli, Șeroni, Țigănașu – Dican, Sylla – Mateus Santos, A. Ivanov, Mailat – M. Roman II
Rezerve: G. Ureche – Dragu, Perianu, Sadiku, Petkovski, Mussis, Zabou, Pinson, Camara
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: Rapid Giuleşti (Bucureşti)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui), A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe) / Arbitru VAR: Bîrsan Marcel (Bucureşti), Arbitru AVAR: Constantinescu Andrei (Bucureşti)