Radu Drăgușin, pus la zid de englezi! Greșeli comise la primul meci ca titular. Tottenham a fost umilită

Radu Drăgușin a fost pus la zid de englezi după greșelile comise la primul meci ca titular. Tottenham a fost umilită de Fulham, scor 3-0, etapa cu numărul 29 în Premier League.

În clasamentul din Premier League, Tottenham are 53 de puncte şi se află pe poziția a cincea, în timp ce Fulham e pe locul 12, cu 38 de puncte.

Radu Drăgușin, pus la zid de englezi

Cu Radu Drăgușin titular integralist, Tottenham a suferit o înfrângere drastică în deplasare. Presa din Marea Britanie nu l-a iertat pe internaționalul român. Jurnaliștii de la The Sun au spus clar cum a greșit la primul gol marcat de Rodrigo Muniz.

„Muniz l-a depășit pe debutantul lui Tottenham, Radu Drăgușin, și a reușit un gol frumos. A deschis scorul cu trei minute înaintea pauzei.

Muniz a ieșit de pe teren puțin mai târziu, după ce a fost lovit de Dragușin în timp ce marca al doilea gol, primind ovații în picioare”, au scris britanicii.

Publicația London Evening Standard i-a acordat internaționalului român nota 5 pentru prestația din meciul cu Fulham.

„A fost precis și calm cu mingea la picior, dar l-a pierdut pe Muniz într-un moment vital. Probabil Micky van de Ven ar fi gestionat mai bine centrarea care a dus la gol. A părut ușor obosit la finalul primului meci ca integralist”, au precizat jurnaliștii londonezi.