Radu Drăguşin, pe linie moartă! Spurs a comis-o din nou în Premier League. A primit goluri pe bandă rulantă, sub privirile tricolorului

Radu Drăgușin a fost trecut pe linie moartă! Spurs a comis-o din nou în Premier League într-un meci care în mod normal nu ar fi trebuit să îi pună probleme. Englezii au primit goluri pe bandă rulantă, după ce au condus în prima parte a disputei.

Echipa pregătită de Ange Postecoglou, fără Radu Drăgușin titular, a fost învinsă în deplasare de Brighton, scor 3-2. Internaționalul român a rămas rezervă neutilizabilă. Nimeni nu se aștepta la acest rezultat, din partea celor de la Tottenham.

Radu Drăgușin, pe linie moartă!

În prima repriză, cei de la Spurs, au marcat de trei ori în 38 de minute, însă un gol a fost anulat. După ce Werner s-a bucurat degeaba în minutul 22, a venit și primul gol validat al partidei. Johnson a marcat în minutul 24 cu o reluare din careu.

Zece minute mai târziu, Maddison a marcat cu un șut de la marginea careului, din pasa lui Werner. Jucătorul a ajuns la al doilea gol marcat în acest campionat.
La pauză scorul a fost 2-0, iar Tottenham avea meciul în mână. Însă, de la pauză lucrurile au stat cu totul diferit.
Reușita lui Minteh a redus din diferență, în minutul 48. Fotbalistul a profitat de o eroare în defensiva lui Spurs, a lui Udogie, și a finalizat cu un șut pe colțul scurt.

După numai zece minute mai târziu, Rutter a restabilit egalitatea.

Tottenham nu și-a mai găsit ritmul, astfel că a venit și golul 3, cel care a declanșat sărbătoarea în tribune. Welbeck a finalizat cu capul, din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta a lui Rutter.