Radu Drăguşin, în vizorul englezilor! Anunţul momentului despre tricolor. Englezii au dat verdictul după prestaţiile de la naţională

A fost făcut anunţul momentului despre tricolor. Englezii au dat verdictul după prestaţiile de la naţională ale lui Radu Drăgușin. În ambele partide de la actuala ediție Națions League, selecționerul a mizat pe jucătorul celor de la Tottenham.

Englezii sunt de părere că cele două partide bifate de Radu Drăgușin la echipa națională sunt foarte importante. Astfel, stoperul celor de la Tottenham va fi în formă fizică maximă la începutul noului sezon din campionatul Angliei.

Radu Drăgușin în vizorul englezilor!

România a obținut două victorii cu Kosovo (3-0, în deplasare) și Lituania (3-1, pe teren propriu) în primele două meciuri de la actuala ediție a Nations League.
În ambele partide, selecționerul Mircea Lucescu a decis să se bazeze în centrul defensivei pe stoperul Radu Drăgușin, iar fundașul central de la Tottenham nu a dezamăgit.

Presa din Anglia a reacționat. A spus ce se va întâmpla cu tricolorul în urma celor două evoluții bune pe care le-a avut pentru prima reprezentativă.
Jurnaliștii englezi de la Spurs Web, sunt de părere că cele două partide bifate de Drăgușin la echipa națională vor fi de bun augur. Tricolorul va trebui să atingă un nivel maxim la formația londoneză în perioada următoare.

„Minutele din pauza internațională vor face mult bine. Pentru jucători precum Drăgușin, care încă își caută forma fizică maximă la începutul acestui nou sezon.

Românul va avea o mulțime de minute odată cu începerea Cupei (n.r. Angliei) și Europa League”, au scris jurnaliștii britanici de la Spurs Web.

Până acum, în acest sezon, Drăgușin a evoluat într-o singură partidă oficială pentru Tottenham în eșecul 1-2 în fața lui Newcastle.