Radu Drăgușin, implicat în scandalul momentului! Fanii lui Spurs se revoltă. Cine a ajuns ținta suporterilor

Echipa lui Radu Drăgușin a pierdut pe terenul celor de la Crystal Palace, scor 0-1, în etapa a noua din Premier League.

Fanii s-au înfuriat cumplit. L-au cerut titular pe internaționalul român și au făcut praf un campion mondial.

Fanii îl vor pe Radu Drăgușin titular

Suporterii celor de la Tottenham sunt furioși, după ce favoriții lor au fost învinși. Jean-Philippe Mateta a marcat singurul gol al partidei în minutul 31. Crystal Palace a avut mai avut o reușită anulată în minutul 50.

Radu Drăgușin a fost, din nou, rezervă neutilizată. Suporterii londonezi au fost extrem de supărați pentru că Ange Postecoglou i-a preferat pe Micky van de Ven și Cristian Romero.

Campionul mondial a fost ținta preferată a englezilor.

”Drăgușin trebuie să fie titular”

”Romero a fost slab tot sezonul, nu înțeleg de ce Drăgușin nu primește mai multe minute”/  ”Nu spun că susțin demiterea lui Ange, dar sunt aproape. Avem nevoie de un antrenor care poate schimba lucrurile. În primul rând să implementeze o defensivă cu trei fundași centrali cu Drăgușin, Romero și Van de Ven”. / ”Drăgușin trebuie să îi ia locul lui Romero. Romero a fost slăbiciunea noastră astăzi. Și el și Van de Ven au greșit la gol și, în general, nu poate pasa când este sub presiune. Extrem de slab.”/ ”Când vom renunța la Romero pentru Drăgușin?” / ”Prestația lui Van de Ven a fost la fel de bună ca pasa pe care i-a dat-o lui Drăgușin, pentru care a luat cartonașul roșu”. / ”Romero a fost doar o umbră a jucătorului pe care l-am văzut de-a lungul anilor. Drăgușin trebuie să fie titular. ” sau ”Ange este laș. Drăgușin ar trebui să fie titular în următorul meci și în Europa League”, sunt doar câteva dintre comentarii.