Radu Drăguşin i-a uimit pe englezi! Ce momentul i-a impresionat. Se așteaptă să-l vadă titular la următorul meci

Radu Drăguşin i-a uimit pe englezi în meciul Lituania – România, scor 1-2, din Liga Națiunilor. Aceștia au remarcat evoluția bună a fundașului lui Tottenham și cred că ar putea să fie titular la următorul meci din Premier League.

Internaționalul român a marcat un gol cu Cipru și a creat faza de la care s-a marcat golul al doilea al tricolorilor în meciul cu Lituania.

Radu Drăguşin i-a uimit pe englezi

Chiar dacă la echipa de club nu este titular, la echipa națională Drăgușin a avut o evoluție foarte bună. Jurnaliștii englezi au fost cu ochii pe el și recunosc că au fost impresionați de român la golul al doilea din meciul cu Lituania.

Radu Drăgușin a recuperat mingea din propriul careu și a făcut o incursiune până la jumătatea terenului advers. I-a pasat lui Man. Jucătorul Parmei l-a găsit excelent pe Drăguș în careu, iar atacantul l-a învins pe Gertmonas cu un șut pe jos.

„A fost un început de coșmar al jocului pentru România. A cedat după doar șapte minute. Cu toate acestea, doar unsprezece minute mai târziu, aveau să egaleze din penalty. Jocul a încetinit după aceea, iar echipele au intrat la pauză la egalitate. Apoi, după aproximativ 20 de minute din a doua repriză, Drăgușin a urcat sclipitor cu mingea la picior până în jumătatea adversă de teren. Înainte de a-i pasa mingea lui Dennis Man, care i-a trimis o mingea perfect lui Denis Drăguș. Acesta a transformat și i-a adus pe români în avantaj”, a notat Hotspur HQ.

Tottenham o întâlnește pe West Ham în următoarea etapă. Jurnaliștii britanici pun deja presiune pe Ange Postecoglou. Aceștia se așteaptă ca internaționalul român să fie titular. Drăgușin ar putea profita de faptul că Cristian Romero va veni destul de obosit după ce a jucat în America de Sud în această dimineață.