Radu Drăgușin a păţit-o grav! Tricolorul tocmai şi-a aflat pedeapsa. A fost eliminat după doar 8 minute

Radu Drăgușin a fost eliminat în partida din Europa League, din cauza unui fault dur asupra adversarului său. Tricolorul tocmai şi-a aflat pedeapsa primită în urma gafei făcute după doar opt minute de joc. Englezii au reacționat dur la adresa internaționalului român.

Radu Drăgușin a comis o eroare gravă în partida dintre Tottenham și Qarabag (scor 3-0), din prima etapă a fazei ligii Europa League. Fundașul a faultat din postura de ultim apărător și a fost imediat eliminat de arbitru.

Radu Drăgușin a comis-o grav!

Drăgușin a fost eliminat în minutul opt al partidei Tottenham – Qarabag (scor 3-0) din prima etapă a fazei ligii Europa League.
Fundașul român a fost titularizat de antrenorul Ange Postecoglou, însă a primit direct cartonașul roșu, pentru un fault comis asupra lui Juninho.

Tricolorul nu a fost pedepsit aspru de Comisia de Disciplină a UEFA. Potrivit englezilor de la Football London, UEFA a decis să-l suspende o singură etapă din Europa League.
Conform UEFA, un fotbalist este suspendat o singură etapă dacă primește cartonașul roșu în competițiile europene. O excepție o fac cazurile în care reprezentanții Comisiei de Disciplină consideră că jucătorul a săvârșit o abatere gravă a regulamentului.
Astfel, Drăgușin va fi suspendat doar un singur meci. Este vorba despre partida împotriva maghiarilor de la Ferencvaros, din etapa a 2-a a fazei ligii Europa League.