Radu Drăguşin a dat verdictul! Ce l-a enervat la meciul cu Lituania: ‘Terenul prost nu ne place’ + Sună adunarea pentru ultimele două meciuri

Radu Drăguşin nemulțumit de terenul dezastruos de la Kaunas, însă este fericit că România este de neoprit. Tricolorii lui Mircea Lucescu obțin victoria la Kaunas, iar cele trei puncte țin naționala pe primul loc în grupă. Răzvan Marin și Denis Drăguș au fost jucătorii care au adus victoria.

Deși Lituania a deschis scorul în minutul 7, România a reușit să egaleze 10 minute mai târziu, printr-un penalty executat perfect de Răzvan Marin. În repriza secundă, în minutul 65, Denis Drăguș a stabilit rezultatul final, 2-1, blocând cele trei puncte pentru România.

Radu Drăguşin a dat verdictul!

Victoria, dar și faptul că sunt tot mai aproape de Mondialul din 2026, i-a adus zâmbetul pe buze lui Radu Drăgușin. Tricolorul lui Mircea Lucescu a avut o reacție superbă la final de meci.

„(n.r: Felicitări, 12 puncte. Ne apropie oarecum de Mondialul mult-visat. Cum e, cum te simţi?) Bine, fericiţi că am încheiat aceste două meciuri cu două victorii.

Aveam nevoie de ele, voiam acest lucru, le-am obţinut, rămâne doar de construit pentru viitor.

(n.r: Totuşi nu ne plac echipele acestea masive, singurele goluri primite au venit din partea Lituaniei) Da, aşa este, şi nici terenul prost nu ne place, aparent.

Din păcate, terenul nu a fost deloc unul bun, dar, cum am spus, într-un final, cum-necum, am reuşit să scoatem cele 3 puncte şi asta dovedeşte că suntem o echipă ambiţioasă, care nu se lasă niciodată şi pentru România o să muncim şi o să ne luptăm până la final”, a declarat, la as.ro, Radu Drăguşin.