Rădoi și-a ros unghiile, dar răsuflă ușurat după ce a câștigat cu Mioveni cu noroc: `V-am obișnuit prost!`

Universitatea Craiova a jucat la Severin cu CS Mioveni și a fost o partidă cu de toate. Andrei Ivan a reușit un supergol, VAR-ul a anulat unul – pe cel al lui Rivaldinho și a dat un penalty în prelungiri pentru Mioveni.

Însă Antal a nimerit incredibil bara, după ce Lazar plecase după fentă, iar Mirel Rădoi, care a trăit intens ultimele minute, a reușit să câștige și primul meci în campionat, și pe cel de-al doilea consecutiv pe banca Universității.

În final, la cald, Rădoi a recunoscut că a antrenat norocul. Dar și că lumea se aștepta probabil iar la un festival de goluri ca-n partida cu Zorya.

„Un 1-0, probabil v-am obișnuit prost cu rezultatul de la meciul cu Zorya. V-am spus că o să fie un meci disputat. Nu am avut spații și situația noastră s-a îngreunat. Am încercat să avem o circulație a balonului, o posesie prelungită. Am crezut că gazonul va fi mai bun, dar nu ne-a ajutat. Și va fi și mai greu joi… (n.r. – la meciul cu Hapoel Be’er Sheva din Conference League)

Un gol norocos, dar cred că per total ocaziile mari noi le-am avut și puteam să majorăm diferența. Cred că victoria ar fi fost mult mai clară. Eu, în momentul de față, cred că e o victorie meritată”, a spus Mirel Rădoi, la Digi Sport.