Probleme pentru tricolorul lui Mircea Lucescu! Înfrângere dureroasă în Serie A. Disputa importantă în lupta pentru salvare

Probleme pentru tricolorul lui Mircea Lucescu! Înfrângere dureroasă în Serie A. Disputa importantă în lupta pentru salvare. A fost un duel între două echipe care luptă pentru supravieţuire.

Tricolorul lui Mircea Lucescu a încasat o înfrângere dureroasă. Cei de la Lecce au învins, scor 1-0, pe Cagliari, în etapa a treia din Serie A.

Probleme pentru tricolorul lui Mircea Lucescu!

Cagliari, cu Răzvan Marin titular, a lovit bara în minutul 15, prin Luvumbo. Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 26. Atunci, Krstovic a înscris. Din minutul 45+1, gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Dorgu, pentru un fault la Prati. Arbitrul a acordat cartonaşul roşu după ce a verificat faza la VAR.

Cagliari a alergat după egalare şi a avut o nouă bară, în minutul 89, prin Viola. În cele din urmp, Lecce s-a impus cu 1-0. Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben. Lecce a avut pe bancă doi jucători români, Rareş Burnete şi Alexandru Borbei.

Într-un alt meci, Bologna şi Empoli au terminat la egalitate, 1-1. Bologna a deschis scorul în minutul 2, prin Fabbian, iar oaspeţii au egalat un minut mai târziu, prin Gyasi.