Probleme pentru Răzvan Lucescu! Ce a făcut PAOK Salonic în primul meci al sezonului. Calificarea în Champions League, în pericol

Probleme pentru Răzvan Lucescu! S-a aflat ce a făcut PAOK Salonic în primul meci al sezonului. Calificarea în Champions League, în pericol. Asta după rezultatul strâns de pe propriul teren.

Răzvan Lucescu are un obiectiv clar impus de patronul lui PAOK Salonic. Trebuie să o ducă pe campioana din Grecia în grupele Champions League.

Probleme pentru Răzvan Lucescu!

Primul meci nu a fost deloc convingător pentru echipa lui Răzvan Lucescu. deşi pornea ca mare favorită, PAOK Salonic a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului secund preliminar din Liga Campionilor. Rezultatul e unul strâns având în vedere diferenţa de valoare dintre cele două echipe.

Elevii lui Răzvan Lucescu au deschis scorul în minutul 17 prin Konstantinos Koulierakis. Bosniacii au egalat trei minute mai târziu, din penalty, prin Sebastian Herrera. Apoi, grecii au făcut 2-1 printr-un gol al aceluiaşi Koulierakis, în minutul 39. Oaspeţii au egalat în al treilea minut de prelungire al primei reprize, prin Enver Kulasin şi la pauză a fost 2-2.

Imediat după reluare, în minutul 51, Despodov a executat un corner şi William Troost-Ekong a înscris, aducând gazdele în avantaj. PAOK s-a impus cu 3-2, iar returul se va disputa miercuri, 31 iulie, în Bosnia.