Probleme pentru fetele lui Florentin Pera! S-a terminat meciul Gloria Bistriţa-Krim. Meci cu scandal în Liga Campionilor

Probleme pentru fetele lui Florentin Pera! S-a terminat meciul Gloria Bistriţa-Krim. Meci cu scandal în Liga Campionilor. A fost o dispută cu scandal în care arbitrele şi-au pus amprenta asupra rezultatului final.

Fetele lui Florentin Pera nu au mai reuşit jocul bun din meciul cu cele de la CSM Bucureşti. Au pierdut pe teren propriu cu slovenele de la Krim.

Probleme pentru fetele lui Florentin Pera!

Florentin Pera a fost extrem de nervos din cauza arbitrajului. Cavalerele fluierului au avut o manieră prin care le-au avantajat pe slovene. Gloria Bistriţa a fost învinsă, pe teren propriu, de formaţia Krim Ljubljana, scor 35-30 (20-19), în a treia partidă din grupa A a Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Kirdiaşeva 9 goluri, Delgado Pinto 7, Fujita 4, pentru Gloria. Gros 9, Horacek 7, Stanko 6 au fost cele mai bune jucătoare de la Krim.

La debutul în competiţie, Gloria Bistriţa a furnizat surpriza, învingând campioana CSM Bucureşti, cu 30-26. În runda a doua a fost învinsă de Metz Handball, scor 28-26. Gloria rămâne cu 2 puncte, iar Krim este neînvinsă, lider, cu 6.

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Florentin Pera va juca în deplasare, cu FTC Budapesta. În grupa A se mai joacă meciurile dintre Podravka – CSM Bucureşti, Storhamar Handball Elite – FTC Budapesta şi Nykobing Falster Handboldclub – Metz Handball.

În grupa B a competiţiei joacă şi vicecampioana Rapid Bucureşti. Primele două clasate în cele două grupe se califică direct în sferturi, iar echipele de pe locurile 3-6 vor evolua în play-off, pentru alte patru locuri disponibile în sferturi, fază în care se va lupta pentru Turneul Final Four de la Budapesta (31 mai – 1 iunie). Deţinătoarea trofeului este formaţia ungară Gyor ETO, care a câştigat în 2024 al şaselea trofeu.