Probleme pentru Elias Charalambous! Jucătorul de la FCSB care urmează să se opereze. Gigi Becali a dat toate detaliile

După ce s-a impus eroic în cadrul etapei #13 din Superliga României, în fața celor de la Dinamo, scor final 2-0, FCSB se pregătește aprig pentru următorul duel de foc! Campioana națională va efectua deplasarea „acasă” la Rangers, partidă din Europa League.

Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit cum plănuiește să construiască formula de start, alături de antrenorii Elias Charalambous și Mihai Pintilii.

Jucătorul de la FCSB care urmează să se opereze!

FCSB va intra în teren majoritar compusă din jucători de rezervă (Luis Phelipe, Marius Ștefănescu, sau Daniel Popa). Daniel Bîrligea nu va evolua în partida cu Rangers, atacantul urmând să fie supus unei intervenții chirurgicale la nas.

„Deci la meciurile de acasă (n.r. din Europa League). Pentru că sunt suporterii la noi, vor juca cei mai buni jucători. Facem așa fel încât jucătorii să nu joace mai mult de 120 de minute în două meciuri, altfel nu ai cum.

Phelipe, Ștefănescu, n-am dat bani pe ei? Atunci jucători pe care am dat milioane, Ștefănescu, Miculescu, Popa, Phelipe să nu joace (n.r. în deplasare cu Rangers)? O să scrie presa, că bag jucători odihniți, ca să-i batem (n.r. pe Rangers).

Bîrligea a jucat 90 de minute, cum să-l mai bag titular acum (n.r. cu Rangers)? El zicea că face operație la nas, că nu știu ce, o chestiune minoră, care durează câteva zile!”, a spus, conform digisport.ro, Gigi Becali.