Probleme pentru Elias Charalambous! Ce se întâmplă cu cei mai buni jucători de la FCSB. Totul a devenit public

Jucătorii lui Elias Charalambous au întâmpinat probleme după meciul care a adus calificarea în Europa League. Florin Tănase și Adrian Șut au ieșit accidentați în timpul meciului, iar acum staff-ul FCSB-ului a dat verdictul.

FCSB s-a calificat în Europa League, după ce Darius Olaru a înscris pe ultima sută de metri, în prelungirile reprizei secunde. Astfel că scorul general a fost de 2-1.

Adrian Șut și Florin Tănase nu au putut duce partida până la final și au fost schimbați în minutul 72, respectiv 77.

Șut a încasat o lovitură în zona genunchiului, și a fost înlocuit cu Vlad Chiricheș, iar Florin Tănase s-a prăbușit pe gazon și a fost înlocuit cu Octavian Popescu.

Potrivit informațiilor oferite de prosport.ro, nu este vorba de nimic grav, în cazul lui Tănase. Jucătorul a depus un efort prea mare, în condițiile în care în ultimele 2 luni nu mai evoluase într-o partidă oficială.

Astfel că, pentru a fi precauți pe mai departe, sunt șanse mici ca staff-ul să îi permită jucătorului să joace duminică, la meciul cu UTA Arad.

Nici în cazul lui Adrian Șut nu este nimic grav, anunță sursa menționată mai sus. Staff-ul medical au decis, în urma unor investigații, că nu este nimic de îngrijorat, însă rămâne de văzut dacă va putea juca sau nu duminică.