Probleme pentru Dan Petrescu! Ce s-a întâmplat la ultimul meci al celor de la CFR Cluj. Echipa din Gruia vrea titlul în Superliga

Probleme pentru Dan Petrescu! S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci al celor de la CFR Cluj. Echipa din Gruia vrea titlul în Superliga. Ardelenii au făcut un nou pas greşit în partidele de verificare.

Echipa pregătită de Dan Petrescu a reuşit foar un egal, scor 1-1, în meciul amical disputat, cu LASK Linz, locul 3 din Austria.

Probleme pentru Dan Petrescu!

Pentru echipa pregătită de Dan Petrescu a marcat Ilie, în minutul 42. De partea cealaltă, austriecii au punctat Safin, în minutul 84. În noua ediţie din Superliga, care începe la 13-14 iulie, CFR Cluj va juca în prima etapă cu Dinamo.

Tehnicianul român a revenit după doar 11 luni la CFR Cluj. A avut parte de o experienţă nereuşită pe banca sud coreenilor de la Hyundai Motors. A fost dat afară de la echipa asiatică atunci când se afla pe ultimul loc al clasamentului.

Acum, a fost readus în Gruia cu obiective extrem de clare. CFR Cluj trebuie să câştige titlul în viitorul sezon din Superliga, dar asta nu e tot. Patronul Neluţu Varga i-a mai fixat un obiectiv clar tehnicianului. Trebuie să o califice pe CFR Cluj în grupele Conference League. Primul adversar este unul abordabil. Este vorba despre bieloruşii de la Neman Grodno. Meciul din deplasare se va juca în Ungaria.