Probleme pentru Costel Gâlcă! Alexandru Mitriţă s-a accidentat. A ieşit de pe teren chiar la primul amical + Cât s-a terminat meciul / Foto

Probleme pentru Costel Gâlcă! Primul amical al oltenilor s-a soldat cu accidentarea lui Alexandru Mitriță. Atacantul nu a mai putut continua. Scorul final a fost în favoarea ciprioților.

CSU Craiova se află în cantonamentul din Austria, acolo unde a disputat primul amical, cu Pafos, scor 1-2.

Probleme pentru Costel Gâlcă!

Partida a început promițător pentru alb-albaștrii, Elvir Koljic a deschis scorul chiar în minutul 4.

A urmat ca ciprioții să restabilească egalitatea în minutul 11, printr-un șut incredibil de la marginea careului.

Soarta a făcut ca unul dintre cei mai importanți jucători de pe teren să fie schimbat. Alexandru Mitriță s-a accidentat, după ce a fost lovit de un adversar, și nu a mai putut continua. Atacantul a fost înlocuit cu Lyes Houri.

Oltenii au fost în pericol de câteva ori, ciprioții au creat ocazii de gol, dar fără reușită. Până în minutul 81, când Twumasi a înscris golul care a închis tabela de marcat.

Echipa de start a oltenilor: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Bușe, Benga – Crețu, Petculescu – Bană, Mitriță (’16, Houri), Ivan – Koljic.
Repriza a doua: Silviu Lung jr. – Gașpăr, Crețu (’60, Zajkov), Badelj, Ndong – M. Căpățână, Lăpădătescu – David Barbu, Houri (’79, Ninaci), Danciu – Markovic (’69, Mora).
Rezerve neutilizate: Matei Goga, David Lazar.