Probleme pentru Costel Gâlcă! Alertă înaintea noului sezon de Superliga. CSU Craiova a comis-o, din nou, în amicale

Probleme pentru Costel Gâlcă! Alertă înaintea noului sezon de Superliga. CSU Craiova a comis-o, din nou, în amicale. Echipa lui Mihai Rotaru a încasat o nouă înfrângere, scor 1-2, în Austria.

Echipa lui Costel Gâlcă a avut ultimul amical în cantonamentul din Austria, împotriva elvețienilor de la St. Gall. L-a pierdut şi pe acesta scor, 1-2. Asta deși oltenii au început bine, cu gol marcat în minutul 10, de Alexandru Mitriță.

Probleme pentru Costel Gâlcă!

Formaţia lui Costel Gâlcă a încheiat seria testelor disputate în cantonamentul din Austria cu 3 eșecuri și o victorie, obținută în fața Legiei Varșovia, scor 1-0. Avantajul n-a rezistat însă prea mult pe tabelă. Trei minute mai târziu, adversarii au egalat, iar după pauză, în minutul 52, au punctat din nou: 1-2.

Și așa a rămas, întrucât oamenii lui Costel Gâlcă n-au reușit să mai amenințe cu adevărat serios poarta formației care a terminat pe 5 sezonul trecut, în Super League elvețiană.

Gâlcă a trimis în teren următorul „11”:

21. Popescu – 36. Gașpăr, 26. Zajkov, 15. Badelj, 32. Benga – 8. Oshima, 23. Căpățînă – 31. Bană, 28. Mitriță, 7. Paradela – 19. Koljic.

Pe bancă au luat loc: 1. Lazar, 38. Goga, 51. Lung, 41. Bușe, 3. Maldonado, 12. Ndong, 4. Crețu, 37. Danciu, 14. Houri, 17. Mora, 9. Ivan, 27. Barbu, 39. Ninaci, 33. Lăpădătescu, 46. Petculescu. La pauză, antrenorul i-a schimbat pe Zajkov, cu Maldonado, și pe Mitriță, cu Andrei Ivan.

Aceasta a fost a treia înfrângere suferită de juveți în stagiul austriac, după 1-4 cu Ludogoreț (gol Carlos Mora) și 1-2 cu Pafos (gol Elvir Koljic). Reușita singurei victorii, 1-0 cu Legia Varșovia, a purtat semnătura lui Mihai Căpățână.

Golaverajul celor 4 partide, 4-8, arată că CSU Craiova are probleme. Patronul Mihai Rotaru a adus trei dintre cei 6 jucători doriți de Gâlcă. Este vorba despre Oshima, Paradela și Mora. Alți doi nu vor să vină în Superliga, deocamdată. Rotaru mai caută un fundaș central și un atacant.