Probleme mari pentru Marius Șumudică! Înfrângere ruşinoasă pentru giuleşteni. Meciul tocmai s-a terminat

Problemele au început să apară pentru Marius Șumudică, recent instalat pe banca tehnică. Giuleştenii au pierdut meciul amical cu CS Mioveni, lucru care i-a deranjat pe oficialii clubului.

Rapid București a fost învinsă de CS Mioveni, scor 1-2, într-un meci amical susținut în pauza competițională provocată de începerea Liga Națiunilor. Atât conducerea clubului cât și suporterii așteaptă o revitalizare a echipei după instalarea lui Marius Șumudică.

Probleme pentru Marius Șumudică!

Rapid București a pierdut meciul amical cu CS Mioveni, scor 1-2, înainte de reînceperea meciurilor din Superliga României.

Instalarea lui Șumudică pe banca giuleștenilor a revitalizat echipa. Conducerea celor de la Rapid a stabilit un meci amical în pauza competițională provocată de începerea Liga Națiunilor.

CS Mioveni, ocupanta locului 11 în Liga 2, s-a impus în fața grupării vișinii.
Pentru argeșeni au înscris Ovidiu Duțan (minutul 3) și Theocharis Pozatzidis (minutul 32), în timp ce pentru rapidiști a înscris Florent Hasani (minutul 41).
Partida a fost anunțată de oficialii clubului pe rețelele de socializare.

”Sâmbătă, de la ora 11:00, Rapid va juca un meci amical împotriva formației CS Mioveni.Partida se va disputa cu porțile închise, dar vă vom ține la curent cu desfășurarea scorului. În următorul meci oficial, vom primi vizita Universității Cluj, pe 16 septembrie.”, a fost anunțul făcut deRapid.

Rapid București se află pe locul 9 în clasamentul din Superliga, cu 9 puncte obținute în primele 8 etape.