Probleme mari pentru Marius Şumudică! Ce s-a întâmplat la ultimul meci al românului în Turcia. Alexandru Maxim a comis-o grav

Probleme mari pentru Marius Şumudică! S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci al românului în Turcia. Alexandru Maxim a comis-o grav la partida cu Kasimpașa, în etapa cu numărul 14 din Turcia.

Înainte de a juca cu Kasimpașa, echipa lui Marius Șumudică a suferit o înfrângere cu Ankaragucu, scor 0-1.

Probleme mari pentru Marius Şumudică!

În primele 45 de minute, Gaziantep era condusă cu scorul de 0-3, iar în prelungirile primei partide, echipa lui Sumudică a avut șansa să marcheze din penalty. Însă Alexandru Maxim, cel care l-a executat, nu l-a fructificat.

După primele 45 de minute, formația lui Marius Șumudică era condusă cu scorul de 0-3. Chiar dacă prima repriza s-a terminat în favoarea celor de la Kasimpașa, repriza secundă a început în forță pentru Gaziantep. Elevii lui Sumudică au marcat două goluri într-un minut.

Cu toate acestea, Kasimpașa a fost cea care a stabilit scorul final în minutul 82. Fall a mai marcat un gol pentru gazde.

În acest meci, Florin Niță a fost integralist. Alexandru Maxim și Denis Drăguș au fost schimbați în minutele 80, respectiv 72.

În urma acestui rezultat, Gaziantep a coborât pe locul 14 în Turcia, în timp ce Kasimpașa este pe poziția cu numărul 7.

Șumudică era neînvins pe teren propriu

Presa din Turcia a studiat istoria lui Șumudică și au găsit că antrenorul român, care a mai pregătit-o pe Gaziantep și în perioada iunie 2019 – ianuarie 2021, pierduse ultima dată pe teren propriu pe 18 ianuarie 2020, într-un meci cu Fenerbahce (scor 0-2).

De atunci, Gaziantep a mai disputat 18 meciuri din postura de echipă gazdă cu Marius Șumudică pe bancă, până la partida cu Ankaragucu, pierdută în weekend-ul anterior.