Probleme mari pentru Ianis Hagi. Este lovitură totală. Spaniolii l-au taxat imediat

Probleme mari pentru Ianis Hagi. Este lovitură totală. Fiul lui Gică Hagi a fost titular în meciul Deportivo Alaves – Almeria 1-0, dar a părăsit terenul în minutul 68, după ce a ratat o lovitură de pedeapsă.

Jurnaliștii spanioli nu l-au iertat și l-au taxat imediat pe internaționalul român.

Spaniolii l-au taxat imediat pe Ianis Hagi

Ianis Hagi a fost titular în meciul cu Almeria. La finalul primei reprize, la scorul de 0-0, a executat o lovitură de pedeapsă foarte modest, mult peste poartă. În minutul 68 a fost schimbat. Zece minute mai târziu, Alaves a deschis scorul prin Sedlar.

Jurnaliștii de la Marca l-au taxat imediat spunând că penaly-ul a fost groaznic.

„Ianis Hagi trimite în nooooori! Mamma mia, Hagi! Românul a folosit prea multă forță și a ratat ocazia de a deschide scorul înainte de pauză. Groaznic. S-a dus mult, mult peste poartă”, au spus spaniolii.

Portarul Sofascore i-a acordat pentru evoluția sa nota 7.

Internaționalul român a marcat de două ori în urmă cu trei zile, în meciul câștigat de Alaves cu 10-0 cu Deportivo Murcia, în Cupa Spaniei. În meciul cu Atletico Madrid, Ianis Hagi a reușit o pasă de gol.

După meciul cu Almeria, Alaves a urcat pe locul 14 în La Liga, cu 12 puncte.