Probleme mari pentru Elias Charalambous! Lovitura care l-a scos din echipă. Returul cu Maccabi Tel Aviv, în pericol

Probleme mari în lotul lui Elias Charalambous după partida din prima manșă a turului doi preliminar! Lovitura încasată de unul dintre jucători care l-a scos din teren. Returul cu Maccabi Tel Aviv, în pericol pentru FCSB.

După meciul contra israelienilor de la Maccabi, Elias Charalambous a pierdut unul dintre cei mai importanți jucători. Este vorba despre Adrian Șut, care s-a accidentat și a ieșit de pe teren în minutul 63 al partidei.

Probleme în lotul lui Elias Charalambous!

FCSB a obținut numai un rezultat de egalitate cu Maccabi Tel Aviv (1-1), în primul meci din turul doi preliminar UEFA Champions League. Astfel că echipa calificată în umrătorul tur se va decide miercurea viitoare la Budapesta, acolo unde se va juca returul.

Roș-albaștrii au avut parte și de o pierdere. Adrian Șut s-a accidentat și a fost înlocuit cu Malcom Edjouma în minutul 63. Se pare că problemele mijlocașului ar fi la gleznă și au apărut în urma unui duel cu un adversar. Cu lacrimi în ochi , Șut a ieșit de pe teren și urmează să fie evaluată gravitatea problemei.

Risto Radunovic a fost titular în acest meci dar și unul dintre cei mai buni jucători ai campioanei României. La finalul partidei din Ghencea a vorbit despre transfer.

Fundașul a intrat în ultimele șase luni de contract și a dezvăluit că se află în discuții cu o altă formație, însă nu este deocamdată nimic oficial.

”Nu pot să zic că e un rezultat echitabil. Nu am fost inspirați în seara asta, după au marcat ei și trebuie să ne mulțumiți cu asta. Ultimele 15 minute am forțat și îmi pare rău că nu am câștigat.

Sunt campionii Israelului, sunt o echipă bună. Avem avantaj că se joacă la Budapesta și sperăm să ne calificăm. Nu mă gândesc la eliminare, sper să avem un rezultat bun și să ne calificăm. Jocul ne dă speranțe. Sper să câștigăm la un gol diferență și să ne calificăm.

Nu s-au schimbat multe, dar nu mai e Coman cu noi. Era un jucător care făcea meciuri mare, care avea calitate. Dar acum trebuie să iasă altcineva în evidență.

Eu am zis că am contract până în iarnă, vedem ce o fi. Acum am voie să discut cu oricine și vedem ce o fi. Nu pot să vorbesc, vedem ce spun agenții și aștept cea mai bună soluție. Nu am nimic concret, am vorbit cu cineva, dar nu pot să zic că e ceva oficial”, a spus Risto Radunovic, potrivit digisport.ro.

FCSB se va deplasa pe 31 iulie în Ungaria pentru returul cu Maccabi.